SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII - dr Jan Przybył

Lwów - Zbaraż - Skała Podolska - Kamieniec Podolski - Chocim – Buczacz - Brzeżany – Rohatyń - Lwów

 

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

  • 7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)
  • 9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 10-11
  • 13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul. Prusa 8

W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przejazd z Warszawy możliwy przy min. 5 uczestnikach.Przyjazd do hotelu w okolicy Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół. Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Kamieniec Podolski – miasto naturalnie ufortyfikowane, położone na skale, otoczonej pętlą rzeki Smotrycz. Założony prawdopodobnie w X-XI w. Należący do Polski w latach 1430-1793 Kamieniec był największą warownią na granicy polsko-tureckiej. W 1672 roku oblężony i zdobyty przez armię turecką sułtana Machometa IV (opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii). Mimo zniszczeń w okresie wojen tureckich i późniejszym pozostała imponująca twierdza i unikalny kompleks miejski z zabytkami kultury polskiej, ormiańskiej i ruskiej.

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy - twierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692. Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.). Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze.

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Skałę Podolską - przedwojenną granicę polsko-sowiecką na Zbruczu (krótki postój przy ruinach zamku), Buczacz - Ratusz XVII w i kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP, fundacji Mikołaja Bazylego Potockiego, oba zbudowane wg najwybitniejszych wówczas na Rusi artystów: architekta Bernarda Meretyna i rzeźbiarza Jana Jerzego Pinsla, Brzeżany – spacer po miasteczku, fara, kościółek ormiański. Przyjazd w okolice Lwowa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: objazd miasta autokarem z przewodnikiem, krótki spacer po Wysokim Zamku, zwiedzanie starego centrum, katedry rzymskokatolickiej, greckokatolickiej (św. Jura) i ormiańskiej, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na granicę. Przyjazd do Warszawy/Łodzi w godzinach wieczornych.

 

 

CENA ZAWIERA:

  • Przejazd: autokar klasy turystycznej lub mikrobus
  • Zakwaterowanie: Lwów lub okolice, hotel pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, Kamieniec, hotel o standardzie turystycznym pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.
  • Pozostałe: opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Rejs po Dniestrze – 30 euro/osoba
  • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 290,00zł
  • Bilety wstępu i lokalni przewodnicy – 30 euro/osoba
  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 4 zł
     

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące

Organizator: Wilejka